Новини центру зайнятості (19-05-2023)

500 вимушено переміщених осіб працевлаштовано з виплатою працедавцям компенсації

Упродовж чотирьох місяців поточного року розгляд заяв 208 працедавців Львівщини увінчався позитивним рішенням про надання компенсації витрат з оплати праці за забезпечення роботою 500 вимушено переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

В основному переселенці працевлаштовані у компанії, що ведуть діяльність у таких сферах як оптова і роздрібна торгівля, переробна промисловість, охорона здоров’я та надання соціальної допомоги,  тимчасове розміщування й організація харчування, транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, сільське господарство тощо. На рахунки 202 працедавців цьогоріч уже перераховано 5,7 млн грн.

Довідково. У січні-квітні цього року фахівці обласної служби надавали послуги у сфері працевлаштування 1370 особам, котрі переїхали з тимчасово окупованої території або районів активного ведення бойових дій (825 з них звернулися у поточному році). Забезпечено роботою 256 переселенців. Станом 01.05.2023 на Львівщині за сприяння служби зайнятості роботу шукали 376 клієнтів зі статусом ВПО, у тому числі 268 безробітних.

Понад 190 осіб на Львівщині навчатимуться за рахунок ваучера

Упродовж чотирьох місяців цього року на Львівщині 191 особа отримала ваучер на навчання. Найбільшу активність щодо підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці проявили мешканці Львівської (49 осіб), Стрийської (36) та Дрогобицької (27) територіальних громад.

В основному отримувачі ваучерів виявили бажання поглибити знання за такими спеціальностями як «медсестринство» (41 особа), «соціальна робота» (35 осіб), «психологія» (26 осіб), «соціальне забезпечення» (12 осіб) та ін.

А охочі пройти перепідготовку обрали професії верстатника деревообробних верстатів (17 осіб), водія навантажувача (15), тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (7), водія автотранспортних засобів (4 особи).

Нагадаємо, що вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (з січня ц. р. – 26840,00 грн). Його може отримати той, хто не зареєстрований в службі зайнятості як безробітний і належить до:

– осіб віком понад 45 років, страховий стаж котрих становить не менше 15 років;

– осіб, звільнених з військової служби (окрім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби;

– осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях;

– внутрішньо переміщених осіб працездатного віку;

– осіб, що позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

– осіб з інвалідністю;

– осіб, котрі у період дії воєнного стану в Україні під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання.

Більш детально про програму – https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.

На кого на Львівщині кадровий голод?

Станом на 15 травня 2023 року Львівська обласна служба зайнятості оперує інформацією про наявність у регіоні майже 5,5 тисяч вакансій.

За професійними групами найбільший попит на робочу силу спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (33% від загальної кількості актуальних вакансій), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин (16%). Найменший – на керівників і менеджерів (4%) і кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,1%).

Підприємствам Львівщини найбільше бракує:

– швачок (503 вакансії);

– водіїв автотранспортних засобів (258);

– касирів торговельного залу (185);

– продавців продовольчих/непродовольчих товарів, продавців-консультантів (160);

– кухарів (158);

– двірників (124);

– поліцейських (102);

– охоронців (95);

– підсобних робітників (88);

– вантажників (80 вільних місць праці).

Найвищу винагороду працедавці пропонують:

– начальнику (завідувачу підрозділу) – 80 тис. грн;

– інженеру з транспорту – 64 тис. грн;

– менеджеру (управителю) – 60 тис. грн;

– агроному – 52 тис. грн;

– техніку-технологу з виробництва борошняних, кондитерських виробів та харчоконцентратів – 45 тис. грн;

– бухгалтеру – 40 тис. грн;

– водію автотранспортних засобів – 40 тис. грн;

– інженеру з експлуатації машинно-тракторного парку – 40 тис. грн.

Повний перелік вільних робочих місць і вакантних посад у Львівській області – за посиланням https://bit.ly/3M8nj7Iі, пропозиції працевлаштування провідних інтернет-ресурсів з пошуку роботи (Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua, Jooble) – у закладці «Єдиний портал вакансій» на сайті ЛОЦЗ (https://jobportal.dcz.gov.ua/).

У Львівському ЦПТО ДСЗ стартує навчання за професією «швачка»

Останнім часом фірми і компанії Львівщини мають гостру потребу у швачках. Про це красномовно свідчать цифри: в області для представників цього фаху налічується понад 500 пропозицій працевлаштування із зарплатою, розмір якої коливається від мінімальної до 23 тисяч гривень.

Для збалансування попиту і пропозиції робочої сили  у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ (м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122) 22 травня ц. р. стартує навчання для охочих здобути професію «швачка».

Термін вишколу – три місяці. Після успішного завершення курсів слухачі отримають свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного взірця. Для безробітних навчання фінансується із джерел Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Усіх, хто прагне реалізувати свій талант у швейному ремеслі, запрошуємо долучитися до курсів. Знання і досвід слухачам передаватимуть висококласні викладачі та майстри виробничого навчання у сучасно обладнаних кабінетах і майстернях.

Оволодівши швейним мистецтвом, слухачі зможуть не тільки без труднощів знайти роботу та успішно побудувати кар’єру, а й започаткувати власний бізнес.

Більш детально про курси швачок можна довідатися за тел. +380676720852.

Графік навчання у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ – https://bit.ly/3BfBiDS.

Відділ організаційно-інформаційної роботи

Львівського обласного центру зайнятості

Тел. 233-71-85