Новини центру зайнятості (19-10-2022)

«єРобота»: 123 учасники програми планують створити майже 300 нових місць праці

Державний центр зайнятості підбив підсумки шостої хвилі програми «Власна справа», що реалізовується в рамках урядової ініціативи «єРобота» і спрямована на відкриття або розвиток підприємницької діяльності.

«За її результатами право на отримання мікрогрантів вибороли ще 23 учасники, документи котрих на початковому етапі розглядала комісія Львівського ОЦЗ, – повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Загалом державну фінансову підтримку для започаткування або розгортання бізнесу отримають 123 заявники із Львівщини. Із них 20 суб’єктам господарювання на банківські рахунки вже надійшли кошти на загальну суму 4,4 млн грн».

Завдяки мікрогрантам в області буде створено майже 300 нових робочих місць у таких сферах економіки як ресторанний бізнес і надання послуг мобільного харчування, роздрібна торгівля, індустрія краси, виробництво меблів, хліба та хлібобулочних виробів, верхнього, трикотажного або в’язаного одягу, взуття, предметів з деревини, вантажні перевезення, розведення великої рогатої худоби, кролівництво, будівництво житлових і нежитлових споруд, вирощування овочів та ін.

Учасниками програми можуть стати як діючі представники мікро- або малого бізнесу, так і ті, хто тільки мріє про відкриття власної справи. Для цього необхідно написати бізнес-план і подати заявку на портал «Дія». Максимальний розмір мікрогранту – 250 тис. грн, однак кошти надаються лише за умови створення одного або двох робочих місць. Більш докладно – за посиланням https://bit.ly/3M29dVe .

Як зазначив В. Барилюк, урядова ініціатива щодо підтримки бізнесу не тільки дозволить знизити напругу на місцевому ринку праці, збільшить вливання до державного бюджету, а й сприятиме зміцненню в області підприємницького потенціалу.

Серед переможців сьомої хвилі програми «Власна справа» – 33 заявники із Львівщини

Про це повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. За його словами, за кількістю ухвалених рішень у сьомій хвилі Львівщина посіла друге місце, поступившись Київській області.

Нагадаємо, що надання мікрогрантів на старт і розвиток бізнесу – одна з програм, що впроваджується в межах урядового проєкту «єРобота». За її результатами від липня і до сьогодні, тобто впродовж семи періодів розгляду заяв, Державний центр зайнятості ухвалив рішення про надання 36,3 млн грн 156 претендентам, документи котрих розглядала комісія Львівського ОЦЗ. Таким чином фінансова підтримка держави у розмірі до 250 тис. грн на організацію або розширення підприємницької діяльності буде надана 43 заявникам, котрі тільки мають намір відкрити власну справу, 91 фізичній особі-підприємцю і 22 юридичним особам.

Внаслідок реалізації бізнес-планів отримувачі мікрогрантів планують створити 361 нове робоче місце у різних сферах економіки. Найбільше – у переробній промисловості, оптовій або роздрібній торгівлі, на підприємствах з ремонту автотранспортних засобів, а також у закладах з тимчасового розміщування та організації харчування. 

Станом на сьогодні на Львівщині 41 учасник програми «Власна справа» вже отримав кошти на загальну суму 9,4 млн грн.

Подати заяву для участі у програмі «Власна справа» можна через портал «Дія» https://is.gd/KT7RoW. Консультаційна підтримка надається у підрозділах Львівського ОЦЗ (контакти – https://bit.ly/3yvyNfE ) та у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ ( графік – за посиланням https://bit.ly/3VA4e2e).

Некваліфікована праця: скільки за неї платять?

У зв’язку з оголошенням воєнного стану із травня цього року змінилися критерії пошуку місця праці для зареєстрованих безробітних та осіб, котрі шукають роботу через службу зайнятості.

Відповідно до законодавчих нововведень упродовж 30 календарних днів з дня надання статусу безробітного для особи прийнятною вважається робота, що відповідає освіті, професії, кваліфікації, набутому у період трудової діяльності досвіду роботи. Для тих, хто перебуває в статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, а також для осіб, котрі не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу, прийнятним вважається місце праці, що не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

До слова, фірми і компанії охоче організовують для безробітних навчання на виробництві шляхом стажування із подальшим гарантованим працевлаштуванням на такі місця праці як продавець продовольчих або непродовольчих товарів, касир торговельного залу, швачка та ін. Професії «продавець продовольчих товарів», «монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» можна здобути на базі Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, навчання стартує у жовтні цього року. Окрім цього, у цій освітній установі є шанс підвищити рівень професійної компетенції на курсах цільового призначення (графік навчання – за посиланням https://bit.ly/3rjj3s9).

Якщо ж особа з числа безробітних не бажає вчитися, їй пропонують працевлаштування за суміжною чи спорідненою професією, а також роботу, що не вимагає професійних знань і навичок, тобто її може виконувати будь-хто. Яка це праця і скільки за неї можна отримати? За кількістю вакансій серед некваліфікованих робіт лідирують двірники, заробітна плата котрих коливається від мінімальної до 8500 грн. Друге місце посідають підсобні робітники, винагорода яких може сягнути 13000 грн. Праця прибиральників території або службових приміщень оцінюється в діапазоні 6700-8500 грн. А вантажникам працедавці готові платити дещо більше – навіть 25000 грн. Замикають цю групу мийники посуду, заробіток котрих – 6800-8500 грн. Однак такі вакансії поодинокі й доволі швидко укомплектовуються. 

Перемишлянська районна філія

Львівського обласного центру зайнятості