Урок мужності від Тимура Баротова у Бібрській ЗОШ

Пам’ятай про Крути
27 січня в актовому залі Бібрської ЗОШ ім. Уляни Кравченко відбувся показ фільму про героїв Крут "Бій відлунав ", який презентував його автор та режисер Тимур Баротов. Без перебільшення - це Людина з великої букви. Великий патріот.
Декілька слів про Тимура:
Військовий журналіст в Севастополі, капітан II рангу. Завжди займав активну громадянську позицію попри антиукраїнські настрої у Криму. Заступник голови Севастопольської організації Спілки офіцерів України, брав участь у багатьох заходах, що сприяли поширенню патріотичних ідей серед молоді. Успішно розвиває український військово-документальний і художній кінематограф: зіграв поручника Андрієнка у фільмі Івана Канівця «Українська революція», виступив режисером і продюсером стрічки «Коли говорять тіні». У вересні 2013 року Тимур Баротов приступив до зйомок документального фільму «Морськими дорогами Тараса» (за книгою Мирослава Мамчака «Тарас Шевченко і флот»). У березні 2014 року під час українсько-російського конфлікту в АР Крим координував евакуацію кримських татар до Львова. Змушений був покинути півострів через переслідування окупаційної влади. Пішов добровольцем на фронт. Пройшов шлях від рядового бійця до керівника штабу добровольчого батальйону «Айдар». Має багато нагород. Остання – орден Богдана Хмельницького.
Фільм, попри документалістику, захопив глядачів із перших хвилин показу. Особливо знаковими виглядали зацитовані автором фільму слова Симона Петлюри про те, що незалежність потрібно завойовувати зі зброєю в руках та проливаючи кров як ворога, так і свою. Із фільму присутні дізналися про те, що тогочасна українська влада розпустила українське військо (оголосивши повну демобілізацію) й залишила державу беззахисною перед зовнішнім і внутрішнім ворогом. А криваві події під Крутами й подальша окупація України стали вже наслідком таких жахливих помилок політиків. Також школярам цікаво було побачити (фільм було знято за матеріалами реконструкції бою), як їхні однолітки (хлопці 17-18 років) сміливо захищали Київ від армії Муравйова, що переважала їх у понад десять разів. Після закінчення фільму Тимур Баротов подякував усім школярам, їхнім батькам, усім бібрським волонтерам (зокрема Романові Гринусу й Олегові Довгалю, адже познайомилися вони саме в зоні бойових дій на Донбасі) за активну підтримку війська й патріотизм.
Також він закликав пам’ятати подвиг українських лицарів і бути гідними їх подвигу.

Координатор - Лідія Шах, учитель історії і основ правознавства.
Захід відбувся за сприяння Бібрського міського голови й ГО «Самопоміч»(Бібрка).

Фотозвіт з презентації фільму