ЮВІЛЕЙ ЦЕРКВИ СВЯТИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА У ШПИЛЬЧИНІ  (ч.1)

12 липня  – перший ювілей церкви Святих Апостолів Петра і Павла у Шпильчині – 10 років з дня її освячення. Хроніка церкви – це не лише історія її будівництва, але й десятиліття діяльності на славу Божу.

Починалося все ще за часів «перебудови» наприкінці 80-х. У плані забудови північної частини Шпильчини (замовником був МІПС, директор Г.Седіло) в найкращому місці було внесено обриси фундаменту церкви і будинку «Просвіти». З початком державної незалежності України вже не було жодних сумнівів – храмові у Шпильчині бути!

20 травня 1995 р. на схід села прийшли майже всі мешканці Шпильчини. Вирішили спорудити в селі храм греко-католицького обряду. Обрано церковний комітет, а його головою – о. Миколу Коваля. До церковного комітету з будівництва храму увійшли: Саловський Богдан, Хім’як Ігор, Головчук Василь, Скиба Богдан, Микієвич Ігор, Кохалик Володимир, Зборівський Ігор, Івануш Марія, Бутенко Ганна, Головчук Ольга, Стецик Віра, Гой Надія, Борщ Ярослава, Француз Юлія, Мадич Стефа, Кошла Юрій, Пелех Юрій, Кошла Володимир, Пекар Володимир, Царик Люба, Скиба Ганна, Стадник Катерина.

Поки розроблявся й погоджувався проект храму й місце його спорудження,  восени 1995 р. загасили перше вапно для будови.

Навесні 1996 р. встановили хрест на обраному для будівництва місці, яке  проглядалось як при в’їзді з боку Бібрки, так і зі Львова. 16 серпня 1996 р. на ім’я о. М.Коваля надійшло благословення і дозвіл від єпископа Юліана Гбура на збір парохіянами пожертвувань (за письмовим поручительством о. Миколи Коваля) на будівництво Храму. Збором коштів займалися гуртом – усі мешканці села долучилися до збору пожертв, зокрема у Бібрці та Перемишлянах, у Любешці, Серниках, Ланах, Воловому, Стрілках, Ланках, Старому Селі, Водниках, Підгородищі, Великих Глібовичах, Суходолі, Вільхівці, Лопушній, Дулібах, Грусятичах, Дев’ятниках, Бринцях, Гніздичеві, Нових Стрілищах. Для збору коштів  у селі на Різдвяні свята організували  вертеп. З костюмами допомогли Юрій Бурко та Львівська пивоварня (за сприяння Ганни Федорій). З тих часів виникла традиція – вертепи віддають частину коштів на потребу церкви.

21 вересня 1996 р. посвятили камінь на будову храму. Наступного року копали глибокі й широкі рови під фундамент, а до 12 липня він був залитий. Тоді ще не думалось,  що саме 12 липня, день  святих апостолів Петра і Павла, стане храмовим святом Шпильчини. Камінь на фундамент (приблизно 160 м3) возили  зі Сколівського кар’єру протягом 2 років. У вересні фундамент піднявся над землею.

Із лютого 1997 р. вже знали, що церква у Шпильчині буде освячена іменами Святих Апостолів Петра і Павла. Тривав збір коштів на її спорудження. Багато жертводавців побажали, щоб їхні пожертви були анонімними.

14 червня 2000 року майстри із Серник розпочали кладку стін.  

(продовження згодом)

Люба Думанська, Надія Саловська