ДОВГООЧІКУВАНА  ВОДА

Минулого тижня до водяної башти в селі Шпильчині було здійснено пробний пуск води по водогону з міста Бібрки. Хочу розповісти, що передувало цій важливій події, адже роботи задля досягнення цього результату тривали більше ніж 2 з половиною роки. Усе розпочалося з пошуку варіантів забезпечити село Шпильчину питною водою, яка там відсутня більше ніж 20 років. Розглянувши всі варіанти, Бібрська міська рада ухвалила рішення відновити водяний резервуар за цегельним заводом, котрий було збудовано понад 10 років тому, але не введено в експлуатацію) та насосну станцію і водогін  до села, які були побудовані 13 років тому й також не доведені до пуття.

Окрім того, було заплановано використати резервуар не тільки для подачі води у Шпильчину, але і для збалансування та підвищення тиску в системі міста, адже 40% мешканців у нічний час та у вихідні дні не отримували в повному обсязі води. Отож було вирішено  провести всі роботи в комплексі, щоб забезпечити якісним водопостачанням мешканців Бібрки та Шпильчини. Для цього було зроблено:

-  побудована частина тискового водогону до резервуару;

- проведено повну заміну водопроводу по вул. Зарічній (найнижча точка Бібрки, і старий водогін був у критичному стані);

- встановлено редукційний клапан, який збалансовує тиск з резервуару і насосної станції;

- повністю змінено структуру та систему роботи насосної станції (замінені насоси, автоматика, лічильники, водяні обв’язки, проведено ремонт магістралей).

Отож, запуск резервуару дав можливість покращити тиск у водній системі міста, заощадити кошти на енергоносії (адже резервуар наповнюється уночі, коли електроенергія дешевша), забезпечити резерв води (навіть при відімкненні світла мешканці ще певний час отримують воду) та запустити водогін до села Шпильчини.

Перед запуском водогону ще довгий час тривали роботи з відновлення його робочого стану, адже насосна станція, яка повинна подавати воду до села, була повністю розкрадена, а сам водогін мав багато проривів через відсутність у ньому води.

Проте усе вдалося відновити, і минулого тижня ми запустили систему подачі води в село Шпильчину. Зараз триватимуть роботи з відновлення роботи водонапірної башти і найближчим часом можна буде проводити підключення мешканців до водогонів, які перебувають у доброму стані. Інші водогони будемо спільно з мешканцями ремонтувати або прокладати нові.

Хочу подякувати за допомогу у запуску цього масштабного проекту Голові Львівської ОДА Олегу Синютці, Народному депутатові Тарасові Батенку, начальнику Відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку та МТД Іванові Собку, директору Департаменту  розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назару Романчуку, начальнику Бібрського ЛВУМГ Богдану Саловському, моєму раднику Юрію Федущаку, депутатам та членам Виконкому Бібрської міської ради та всім, хто долучився до цієї події.
Від себе висловлюю щиру подяку працівникам Комунального підприємства «Бібрський комунальник», щоденну роботу яких мало хто бачить, проте багато хто тепер зможе відчути, зокрема— головному інженеру установи Олександрові Рожкову, завдяки наполегливості та технічним рішенням якого і вдалося здійснити цей величезний і складний обсяг робіт.
Звичайно, що для ідеальної роботи водяної системи потрібен ще не один місяць тяжкої праці, проте за ці 2,5 роки нам вдалося зробити дуже багато для покращення водопостачання мешканців Бібрки та Шпильчини. Роботи триватимуть і надалі.

Бібрський міський голова Роман Гринус