ДРУЖНІЙ ВІЗИТ

Із метою підтримки обдарованих дітей і молоді, встановлення творчих контактів, сприяння дружніх зв’язків і взаємодії між різними представниками соціально-гуманітарної, культурно-освітньої сфери, Бібрський міський голова Роман Гринус організував поїздку до Польщі. Саме міський голова забезпечив витрати на проїзд. Решту фінансування взяла на себе ґміна Пишніца (проживання, харчування та екскурсії), окрім витрат на страхування (забезпечили батьки).

З 23.06.18р. до 27.06.18р. колективи наших закладів, зокрема, зразковий вокальний ансамбль «Мальви» (підготовча група) Народного дому, вокальний ансамбль «Вишиванка» БДЮТ, вокалісти – А.Крутій (загальноосвітня школа), А.Андрійчук (БМШ), І.Закалюжна (НД) та А.Кусий (БМШ - фортепіано), мали можливість не тільки взяти участь у ХІ Королівському ярмарку «Пишніца-2018», який відбувався у ґміні Пишніца, а й зуміли подружитися з польськими дітьми.

Кожен день, проведений у цій поїздці, вражав нас поведінкою поляків. 23.06. директор Будинку культури п.Барбара показала дитячі роботи декоративно-ужиткового мистецтва, також ми мали можливість побувати на репетиції вокального тріо. 24.06. – Храмове свято. День розпочався з молитви в костелі Івана Хрестителя. Ми були приємно вражені, коли ксьондз молився за мера міста Бібрки – Романа Гринуса, делегацію Бібреччини та жителів м.Бібрки. Після обіду – ХІ Королівський ярмарок. Після виступу діти мали можливість повеселитися в «Дитячому містечку» (безплатно), пізніше трохи потанцювали під музику польських виконавців. Дорослі також не сумували. Ми мали можливість поспілкуватися, обмінятися досвідом організації таких заходів, посмакувати страви польської кухні. 25.06. – дуже цікава екскурсія до найстародавнішого міста Сандомєжа, а після обіду— запальний майстер-клас із хореорафії, піцерія і  неймовірний День народження Софійки Дзяної. До речі, за торт домовився Роман Гринус, ми придбали подаруночок, а від поляків Софійка отримала шоколадку і кульки. 26.06. – відвідали пам’ятний знак, де німці спалили  польських дітей і жінок, мужчини яких воювали  (1943р.), потім екскурсія в зоопарк і просто неймовірний пікнік ( спортивні змагання, майстер-класи польських танців, переспівування українських та польських пісень), а на завершення всіх обдарували подарунками. 27.06.- розважальний центр, від’їзд додому. І кожного дня ми бачили тільки усміхнені обличчя, приємне спілкування, ніяких підвищених нот, образ, а про чистоту і порядок – мовчу!!!!!

Одним словом, КУЛЬТУРА – це перш за все, а решту МИ зробимо!!! На завершення хочу подякувати Богу, що допоміг нам щасливо заїхати і приїхати, Бібрському міському голові Романові Гринусу за таку повчальну поїздку, дітям за ваш талант, батькам за довіру нам своїх дітей, колегам за розуміння і підтримку, а Ігорю Опановичу за чудові світлини. І на завершення зацитую важливі слова ( з інтернет-джерел) : 

…Вчіть цього своїх дітей не через слова,

Але через свої дії.

не через дискусії,

А через демонстрування.

І те, що ви будете робити, ваші діти будуть відображати

І так, як ви живете зараз, - вони будуть жити.

Вчіть їх цього, і ви навчите їх великому. І пам’ятайте:

Ми всі єдині.

Директор НД м.Бібрки Люся Сурмач