Новини центру зайнятості 02-06-2022)

На початку літа на одну вакансію – три претенденти

У січні-травні поточного року комплекс соціальних послуг з метою працевлаштування отримали 27,1 тис. безробітних, що на 22,2 тис. менше минулорічного показника. За аналогічний період увазі клієнтів пропонувалося 14,1 тис. вільних робочих місць, тобто працедавці задекларували на 8,5 тис. менше вакансій, аніж за відповідний період торік.

«За п’ять місяців ц. р. нам вдалося працевлаштувати 5,9 тис. осіб, – зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Із них майже 5,0 тис. становили безробітні».

Станом на 1 червня 2022 року на Львівщині в середньому на одне вільне робоче місце претендували 3 особи (торік було 6): допомоги у працевлаштуванні потребували 11,9 тис. безробітних, а у базі вакансій налічувалося 3,5 тис. пропозицій роботи.

Як повідомив В. Барилюк, в області продовжується робота щодо надання працедавцям компенсації витрат з оплати праці у разі забезпечення роботою вимушено переміщених осіб. Урядова програма діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення. Кошти у розмірі 6500 грн надаються  упродовж двох місяців з дати прийому ВПО на роботу. Станом на сьогодні 192 фірми подали до служби зайнятості 226 пакетів документів за працевлаштування 390 внутрішньо переміщених осіб. Найбільше заяв надійшло від працедавців Львова, Червонограда, Жидачева і Дрогобича.

Процедура надання компенсації описана в інфографіці за посиланням https://bit.ly/3rLlpAI .

Понад 2600 вакансій очікують на претендентів

Із посеред 2662 вакансій, які містяться у базі даних Львівської обласної служби зайнятості, у понад 230 пропозиціях роботи зазначена заробітна плата у розмірі від 15 до 40 тисяч гривень.

Зокрема 15 тисяч гривень працедавці готові платити водіям автотранспортних засобів, швачкам, машиністам екскаватора, слюсарю-електромонтажнику, токарю, шліфувальнику, виробнику м’ясних напівфабрикатів, начальнику виробництва, лікарю з ультразвукової діагностики та лікарю пункту з охорони здоров’я, інженеру з підготовки виробництва, завідувачу аптеки, головному енергетику, гідрогеологу, менеджеру (управителю) зі збуту або з постачання, трактористу, електрослюсарю підземному, зварнику тощо.

На винагороду за працю у розмірі 15-20 тисяч гривень можуть розраховувати машиністи екскаватора, ковалі-штампувальники і ковалі на молотах і пресах, лікарі різного профілю, комірник, машиніст бульдозера, теплотехнік, агент комерційний, слюсар-ремонтник і слюсар аварійно-відновлювальних робіт, бухгалтер, фахівець, монтер колії, логіст і майстер виробничої дільниці.

Заробіток від 20 до 40 тисяч гривень пропонується лікарям різної спеціалізації, інженеру-енергетику, бригадиру на дільницях основного виробництва, машиністу автогрейдера, машиністу механічного котка, агроному, водіям автотранспортних засобів, інженеру-конструктору, інженеру-програмісту, пивовару, апаратнику оброблення зерна та ін.

Із переліком вільних робочих місць і вакантних посад, актуальних на Львівщині станом на 25.05.2022 року, можна ознайомитися за посиланням  https://bit.ly/3wPkT6l . Окрім цього, щодня на телеграм-каналі Державної служби зайнятості «Робота зараз: Державна служба зайнятості» (https://t.me/worknowdcz) оновлюється інформація про кадрову потребу фірм і компаній. Шукачі роботи можуть самостійно оформити підписку на вакансії, знайшовши та запустивши на телеграм-каналі чат-бот @DCZWorkNowBbot, послідовно обравши розділи «громадянам», «пошук роботи» та підписавшись на розсилку за регіоном чи галуззю.

Перемишлянська районна філія Львівського обласного центру зайнятості