Новини центру зайнятості (02-10-2023)

До 100,5 тис. грн можуть отримати працедавці за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Згідно з постановою КМУ від 22.08.2023 р. № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» працедавцям відшкодовуватимуться витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:

- І групи у розмірі до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);

- ІІ групи – до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

«Програма поширюється на працедавців, які з 29 серпня поточного року працевлаштували застраховану людину з інвалідністю І або ІІ групи», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. 

За його словами, компенсуватися будуть витрати на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю. А це – меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями, поручні та бруси, розсувні двері, засоби для їх відчинення або зачинення, протиковзні та тактильні матеріали для підлог і сходів); транспортери для піднімання сходами з електроприводом; допоміжні засоби для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв; брайлівські клавіатури і портативні пристрої; підйомні платформи для робочих місць; допоміжні засоби для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

Для отримання коштів працедавцю необхідно впродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю подати до підрозділів Львівської обласної служби зайнятості у паперовій або електронній формі заяву про надання компенсації та копії документів, які підтверджують її прийом на роботу та придбання працедавцем допоміжних засобів для облаштування для неї робочого місця.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймає обласний центр зайнятості упродовж 10 робочих днів з дня отримання документів, що оформляється відповідним наказом. Кошти на рахунок заявника перечислюються упродовж п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації. Деталі програми –  http://surl.li/kqhrn.

Консультації з цього питання надаються за телефоном «гарячої лінії» +380966825183, на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або у підрозділах ЛОЦЗ (адреси – http://surl.li/jpvpt).

Торгівля, сфера гостинності, виробництво товарів: який бізнес буде розвиватися на Львівщині завдяки проєкту «єРобота»

За результатами розгляду документів у 14 хвилі позитивне рішення Державного центру зайнятості про надання мікрогрантів для відкриття або розвиток бізнесу отримав 51 учасник програми «єРобота» із Львівщини. Відтак в області буде створено ще 117 нових робочих місць, а на виділені державою кошти на загальну суму 12,5 млн грн заявники придбають обладнання, матеріали, зможуть оплатити оренду приміщення, послуги з маркетингу, реклами тощо.

«Львівщина очолює трійку лідерів з-поміж інших регіонів України за кількістю ухвалених позитивних рішень, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Якщо аналізувати види діяльності, які обрали грантоотримувачі останньої хвилі, то домінує сфера торгівлі та ресторанний бізнес. Деякі учасники програми «єРобота» вирощують ягоди чи горіхи, розводять велику рогату худобу, переробляють молоко, випікають хліб, виготовляють верхній одяг, будівельні суміші, металеві вироби, ігри та іграшки, надають перукарські, стоматологічні, інжинірингові послуги, ремонтують автомобілі або взуття».

За його словами, з лютого цього року 669 учасників програми, документи котрих розглядала комісія ЛОЦЗ, здобули право на отримання коштів. Вони освоять 158,4 млн грн і створять 1421 нове робоче місце.

Прийом заяв щодо участі в урядовому проєкті «єРобота» триває до 19 листопада 2023 року через застосунок «Дія» (https://is.gd/KT7RoW). Кошти у розмірі від 50 тис. до 250 тис. грн можуть отримати як діючі підприємці, так і особи, котрі ще не мають досвіду у бізнесовій сфері. Після перевірки поданих документів, оцінки бізнес-плану, ділової репутації та кредитної історії заявникам потрібно пройти співбесіду з членами комісії обласного центру зайнятості. Рішення про надання чи відмову у наданні мікрогрантів ухвалює Державний центр зайнятості.

Консультації з питань участі у програмі «єРобота» надаються у підрозділах обласної служби зайнятості (адреси – http://surl.li/jpvpt), а також за тел.: +380966825183, (032) 23 23 490.

«єРобота»: на Львівщині буде створено понад 1500 нових робочих місць

За результатами розгляду заяв учасників 15 хвилі урядової програми «єРобота» Львівщина знову стала лідером за кількістю позитивних рішень.

«Цього разу право на мікрогрант вибороли 44 заявники, документи котрих попередньо розглядалися на нашій комісії, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Зокрема кошти на розвиток бізнесу у розмірі до 250 тис. грн отримають 5 юридичних осіб, 38 приватних підприємців та особа, котра тільки буде започатковувати власну справу. Вони зобов’язалися створити 91 нове робоче місце і освоїти 10,7 млн грн».

З-поміж підприємців вдвічі більше жінок (26), аніж чоловіків (13). За рахунок грантових коштів розгортатимуть підприємницьку діяльність 27 бізнесменів з вищою освітою, 6 – з неповною або базовою вищою, 5 – із середньо спеціальною (випускники технікуму або коледжу) і одна особа з середньою освітою.

Більшість (13) переможців останньої хвилі програми «єРобота» займаються оптовою та роздрібною торгівлею або ремонтом автотранспортних засобів, 7 – ведуть діяльність у сфері охорони здоров’я та соціальної допомоги, 5 – надають інші послуги. Решта – розвивають переробну промисловість, галузь освіти, інформації та телекомунікації, будівництво або сільське господарство.

Загалом цьогоріч завдяки участі у програмі «єРобота» 713 заявників із Львівщини, на рахунки котрих надійдуть кошти на загальну суму 169,1 млн грн, створять 1512 нових робочих місць.

За словами директора Львівського ОЦЗ, позитивне рішення про фінансову допомогу для масштабування підприємницької діяльності у 15 хвилі також отримали троє учасників програми «Грант для ветеранів та членів їх сімей». Станом на 25 вересня п. р. урядовим проєктом з підтримки ветеранського бізнесу скористалися 18 жителів області.

Заяву для участі у згаданих програмах можна подати через застосунок «Дія» (https://is.gd/KT7RoW) до 19 листопада 2023 року. Консультації надаються у підрозділах обласної служби зайнятості (адреси – http://surl.li/jpvpt), у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ (https://is.gd/BCrgXv), а також за тел.: +380966825183, (032) 23 23 490.

Львівський обласний центр зайнятості