Новини центру зайнятості (09-03-2023)

Нові компенсації для працедавців

Львівський обласний центр зайнятості продовжує розгляд документів працедавців, які забезпечили місцем праці вимушено переміщених осіб, з метою відшкодування їм витрат у розмірі двох мінімальних заробітних плат. Із січня цього року програмою компенсації за працевлаштування ВПО скористалися 75 суб’єктів господарювання, які прийняли на роботу 137 переселенців. На повернення їм витрат з оплати праці використано 1,5 млн грн. Більш детально про програму – за посиланням https://bit.ly/3J22Lxp.

«Цього року почали діяти ще дві інші компенсаційні програми, які будуть цікаві працедавцям, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Щоправда вони поширюються тільки на тих суб’єктів господарської діяльності, які прийматимуть на роботу за скеруванням служби зайнятості осіб, котрі щонайменше місяць перебувають у статусі зареєстрованого безробітного».

Зокрема, держава буде компенсувати фактичний розмір сплаченого єдиного внеску, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, за працевлаштування строком не менше ніж на два роки громадян із додатковими  гарантіями в працевлаштуванні. Йдеться про осіб, котрим до пенсії залишилося 10 років і менше, одиноких батьків, дітей-сиріт, звільнених після ув’язнення та ін. Загальна тривалість виплати компенсації – 12 місяців.

Упродовж 6 місяців працедавцям відшкодовуватиметься половина фактичних витрат на оплату праці (але не більш як розмір мінімальної заробітної плати) у разі працевлаштування терміном понад рік безробітних з числа осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, а також тих, кому до пенсії залишилося менш як 5 років (деталі – https://bit.ly/3kza7PC).

Компенсаційні програми не поширюються на бюджетні установи або фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Більш розгорнуті відповіді з питань виплати працедавцям компенсації можна отримати у підрозділах обласної служби зайнятості (контакти – за посиланням https://bit.ly/40jWW59) або за тел. (032) 233-01-67.

Гроші на бізнес: хто і скільки може отримати через службу зайнятості?

Мікропідприємства та малі підприємства – це фундамент економіки країни, нові робочі місця та надходження до місцевих бюджетів. Тому служба зайнятості всіляко заохочує клієнтів до відкриття власної справи.

Як зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, цього року через службу зайнятості реалізовуються дві активні програми, спрямовані на розвиток бізнесу. Передусім, це урядова ініціатива «єРобота», яка стартувала у липні торік. Відповідно до неї особи, котрі прагнуть відкрити власну справу або вже займаються бізнесом, можуть отримати мікрогрант на розширення підприємницької діяльності у розмірі до 250 тис. грн за умови створення не менш як одного нового місця праці (деталі – https://bit.ly/41yr9y4). Цього року внаслідок розгляду заяв, що надійшли з 1 до 12 лютого, 17 учасників програми, документи котрих розглядала комісія ЛОЦЗ, отримали позитивне рішення про фінансування власних бізнес-ідей за рахунок мікрогрантів. На тлі інших регіонів України Львівщина за кількістю позитивних рішень посіла друге місце, поступившись Київщині. Нагадаємо, що торік до програми «єРобота» долучилося 433 заявники з нашої області, котрі зобов’язалися створити 1045 нових місць праці, а сума грантових коштів сягнула 101,6 млн грн.

Також відновлюється реалізація проєкту «Рука допомоги», у рамках якого члени малозабезпечених родин з числа безробітних мають можливість вийти зі стану бідності шляхом відкриття власної справи. Для цього їм надається безвідсоткова поворотна фінансова допомога величиною до 15 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2023 році – 100,5 тис. грн) на придбання обладнання та матеріалів, потрібних для започаткування бізнесу (більш конкретно – https://bit.ly/41CfIFo). Щоби отримати кошти, слід, окрім заяви, скласти бізнес-план, обґрунтувати видатки, довести його спроможність на засіданні комісії. Грант повертається через три роки разово, однією сумою, або частинами упродовж трьох років. Перевага програми у тому, що поверненню підлягають кошти за мінусом сплачених за час ведення бізнесу податків і зборів, у тому числі за працевлаштованих осіб. Якщо сума податків і зборів перевищує величину отриманої фінансової допомоги або отримувач гранту у перший рік започаткування бізнесу працевлаштує на термін два роки за скеруванням служби зайнятості не менше двох безробітних з числа членів малозабезпечених родин, виплату повертати не доведеться.

Львівщина була однією із областей, у яких аналогічна програма пілотувала у 2016-2018 роках. Завдяки їй фінансову допомогу на відкриття власної справи отримали 109 членів малозабезпечених родин на загальну суму майже 7,1 млн грн, із них 99 учасників проєкту виконали умови договору та повністю повернули кошти, сплативши загальнообов’язкові платежі та збори. 

Львівський обласний центр зайнятості