Новини центру зайнятості (13-04-2023)

Кількість безробітних в області зменшується

Рівень безробіття у Львівській області продовжує знижуватися: якщо у перших числах цьогорічного січня послугами служби зайнятості користувалися 5147 безробітних, то на початку квітня – 3691.

Загалом упродовж першого кварталу цього року за сприяння обласної служби зайнятості роботу шукали 9670 безробітних, до уваги котрих було 9330 вільних робочих місць і вакантних посад.

«На початку квітня п. р. спеціалісти служби зайнятості оперували інформацією про наявність 4571 пропозиції роботи, з яких 64% було для представників робітничих професій. Водночас неукомплектованими залишалися місця праці для лікарів різної спеціалізації, інженерів, бухгалтерів, економістів, інспекторів. Найбільше варіантів працевлаштування зафіксовано для швачок (422), водіїв автотранспортних засобів (241), кухарів (139), касирів торговельного залу (126), продавців продовольчих товарів (114). Середній розмір заробітної плати, зазначений у вакансіях, становив 10555,0 гривень. У середньому в області на одне вільне місце праці претендував один безробітний (на аналогічну дату торік було чотири)», – зазначив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

З-посеред безробітних домінували жінки (75,4%), 38,8% склали мешканці сільської місцевості, 29,3% – молодь віком до 35 років.

Упродовж трьох місяців цього року спеціалісти служби зайнятості допомогли знайти роботу 2966 особам, у тому числі 2097 безробітним. Ще 502 жителі області проходили професійне навчання, 39 – брали участь у суспільно корисних, громадських та інших роботах тимчасового характеру, 73 – отримали ваучер на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці.

Механізмом компенсації витрат з оплати праці скористалися 164 суб’єкти господарської діяльності, які працевлаштували 391 вимушено переміщену особу.

Окрім того, 85 заявників із Львівщини у рамках програми «єРобота» отримають мікрогранти для відкриття або масштабування власного бізнесу на загальну суму 18,9 млн грн і створять 188 нових робочих місць.

На Львівщині стартували суспільно корисні роботи

Для надання можливості тимчасово незайнятим особам працею рук заробляти кошти та водночас відновлювати зруйновану війною країну на законодавчому рівні створений механізм залучення безробітних до суспільно корисних робіт під час воєнного стану.

Із лютого поточного року в рамках проєкту «Армія відновлення» у Львівській області перші 36 осіб з числа безробітних приступили до виконання суспільно корисної праці. Половина активістів плетуть маскувальні сітки, які дуже потрібні нашим воїнам на фронті, 9 осіб виконують роботи з підтримання у готовності цивільних захисних споруд і пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття, 4 - працюють над задоволенням потреб Збройних сил України, 3 - займаються заготівлею дров, решта - надають допомогу населенню, передусім особам з інвалідністю, краянам похилого віку, хворим тощо.

«У період залучення до суспільно корисних робіт за особою зберігається статус безробітного, а оплата праці проводиться із джерел Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, - зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. - При цьому заробітна плата за повний місяць виконання такої роботи не може бути меншою за мінімальний розмір».

За його словами, наразі укладені договори про проведення суспільно корисних робіт з 15 суб‘єктами господарювання, зокрема комунальними підприємствами «Кам‘янкаводоканал», «Будинок воїна» (Червоноград), «Сокальжитлокомунсервіс», «Радехівське водоканалізаційне господарство», «Белзкомунсервіс», «Добросинсько-Магерівське УЖКГ» та ін. Також долучилися до організації суспільно корисних робіт АТ «Львівська залізниця», Новороздільська та Сколівська міські, Заболотцівська та Грабовецько-Дулібська сільські ради тощо.

Організація суспільно корисних робіт - це не лише спосіб забезпечити безробітних тимчасовою легальною працею із гарантованим заробітком, а й можливість допомогти українському війську або вирішити низку важливих питань життєдіяльності громад, зокрема розчистити місця несанкціонованих звалиш, покосити траву, розчистити узбіччя залізничних колій, вирубати кущі, словом у час війни - це наш спільний трудовий фронт.

З питань організації суспільно-корисних робіт можна звертатися до підрозділів обласної служби зайнятості (контакти - за посиланням https://bit.ly/40jWW59) або за тел. (032) 245-03-11.

Відділ організаційно-інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості Тел. 233-71-85