Новини центру зайнятості (16-04-2024)

На Львівщині майже 390 осіб з інвалідністю шукають свого працедавця

З метою пошуку роботи у першому кварталі цього року посередницькими послугами обласної служби зайнятості скористалися 896 осіб з інвалідністю, у тому числі 785 безробітних.

За скеруванням служби зайнятості у січні-березні п. р. працевлаштовано 165 клієнтів з обмеженою працездатністю, 81 особу залучено до професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, ще 675 краян цієї категорії охоплено профорієнтаційними послугами.

Станом на 01.04.2024 року допомоги у працевлаштуванні потребували 392 безробітних з інвалідністю. З них 50,0% (196 осіб) становили жінки, 14,3% (56 осіб) – молодь, 40,6% (159 осіб) – мешканці сільської місцевості..

Нагадаємо, торік запровадив програму компенсації працедавцям витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю 1 та 11 групи. Її мета – посилити зацікавленість фірм і компаній до працевлаштування людей з інвалідністю, а також надати можливість обмежено придатним громадянам повернутися до трудової діяльності та соціалізуватися.

Згідно з урядовою ініціативою роботодавець, який забезпечив роботою особу з першою або другою групою інвалідності та під її потреби облаштував робоче місце, може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 106,5 тис. грн, за осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи. Компенсуються фактичні витрати за придбання меблів, поручнів та брусів, допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв, брайлівських клавіатур в портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць тощо.

На Львівщині такою програмою скористалися 5 працедавців: три фізичні особи-підприємці, а також два товариства з обмеженою відповідальністю: «Медичний реабілітаційний центр «Модричі» та «КРАФТ ІНВЕСТ СЕРВІС».

Консультації щодо отримання компенсації за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю можна отримати у підрозділах обласної служби зайнятості (адреси – http://surl.li/jpvpt), а також за тел. +380966825183. Подробиці тут http://surl.li/kqhrn.

Від початку року ваучер на навчання отримали майже 700 жителів Львівщини

Найбільш затребуваними професіями або спеціальностями, за якими отримувачі ваучерів вирішили підвищити фаховий рівень, є: 

 • медсестринство (видано 120 ваучерів);
 • дошкільна освіта (117);
 • психологія (96);
 • екстрений медичний технік (62);
 • ⁠цивільна безпека (54);
 • водій (47);
 • кухар (30).

Ваучер надає право особі пройти навчання на підприємствах, що мають ліцензію про надання освітніх послуг, або в навчальних закладах за 124 напрямами (перелік –  тут http://surl.li/jgwxb). Його вартість – 30280 грн. Якщо ж плата за навчання більша, то людина або працедавець доплачує різницю самостійно.

Розраховувати на ваучер можуть:

 • особи віком «45+» (до настання пенсії);
 • ветерани, учасники бойових дій;
 • вимушено переміщені особи працездатного віку;
 • особи з інвалідністю;
 • ⁠особи, котрі отримали поранення внаслідок військової агресії або повернулися з полону.

Для отримання ваучера на навчання необхідно:

Після отримання ваучера особа впродовж 90 днів повинна укласти договір про навчання із закладом освіти чи працедавцем. 

З першого квітня зросли виплати, повязані зі сферою зайнятості

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» в Україні з 1 квітня 2024 року до 8 тис. грн зросла мінімальна заробітна плата. У зв’язку з цим змінилися деякі виплати, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких пов’язаний з мінімальною зарплатою.

Передусім, до 12 тис. грн за місяць (1,5 розміру мінімальної заробітної плати) збільшився максимальний розмір заробітної плати для тих, хто бере участь у виконанні суспільно корисних робіт.

До 4 тис. грн (50% мінімальної зарплати) зріс розмір допомоги з часткового безробіття у розрахунку на одного найманого працівника або фізичної особи-підприємця.

Компенсація працедавцям витрат з оплати праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становить 8 тис. грн (одна мінімальна зарплата). Вона виплачується упродовж трьох місяців з дня працевлаштування ВПО або шість місяців у разі забезпечення роботою вимушено переміщених осіб з інвалідністю.

Програмою компенсації витрат з оплати праці цьогоріч скористалися 112 суб’єктів господарської діяльності, які у період дії воєнного часу забезпечили роботою 127 переселенців та отримали 1,4 млн грн компенсації.

Розмір витрат з оплати праці, що відшкодовуються працедавцям за працевлаштування за скеруванням служби зайнятості переселенців з-поміж  безробітних, збільшився до 16 тис. грн (дві мінімальні зарплати).

Компенсація за забезпечення роботою осіб, котрі перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць (особи з інвалідністю, учасники бойових дій та ті, кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років), обмежується 8 тис. грн (одна мінімальна зарплата).

Компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років – у котрих страховий стаж менший за 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової/альтернативної служби – на перше робоче місце) збільшилася до 4 тис. грн (50 відсотків мінімальної заробітної плати).

Компенсація за працевлаштування осіб, котрі перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні або перебувають на обліку більш як 6 місяців, підвищилася до 3520 грн (подвійний розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

Нагадаємо, що загалом від початку цього року (станом на 01.04.2024) компенсаційними програмами у сфері зайнятості скористалися 482 працедавці Львівщини, які від обласної служби зайнятості отримали кошти на загальну суму 1,8 млн грн.

Львівський обласний центр зайнятості