Об’єднання територіальних громад все одно відбудеться …

11 травня, відбулась нарада голови Перемишлянської РДА Володимира Танчина за участі голови районної ради Романа Андрусишина із міськими та сільськими головами району.
Одним із актуальних питань було питання створення спроможних громад у районі.
Звертаючись до голів місцевих рад, Володимир Танчин, відзначив, що процес об’єднання громад розпочався і вороття назад не буде. А відтак, ці питання потрібно активніше обговорювати в громадах та приймати відповідні рішення.

«Об’єднання територіальних громад все одно відбудеться. Важливо донести до людей, що цей процес запущено і зупинки не буде»- наголосив керівник району.
Окрім цього, було озвучено пропозицію ЛОДА та Офісу реформ, яка прозвучала під час обговорення проекту перспективного плану Перемишлянського району 06 травня у Львівській облдержадміністрації, щодо створення на території району дві спроможні громади - Перемишлянську та Бібрську.

За розрахунками Офісу реформ, Перемишлянська міська об’єднана територіальна громада нараховуватиме 59 населених пунктів, чисельність населення - 25 131 мешканців. Доходи - 90 638 тис. грн., видатки - 81 449 тис. грн.
Бібрська міська об’єднана територіальна громада об'єднає 35 населених пунктів, чисельність населення - 14 786 мешканців. Доходи ОТГ - 45 279 тис. грн., видатки - 48 970. Один із варіантів скорочення дефіциту бюджету оптимізація освіти: освітня субвенція складає 19 018 млн. грн. а видатки на освіту - 30 189,40 млн. грн. У Бібрській ОТГ на 1379 дітей є 18 шкіл, отож вони здебільшого є малокомлектними і не можуть дати дітям якісної освіти.

Також голова РДА загострив увагу керівників місцевих рад щодо недопущення ухвалення рішень, що створюють передумови до автономістських та сепаратистських проявів, навівши приклади таких необдуманих рішень окремих місцевих рад в Україні.
Під час наради також обговорювались питання про використання земель запасу; про затвердження правил благоустрою у населених пунктах району; про організацію вивозу твердих побутових відходів; про роботу з демобілізованими учасниками АТО; про заходи з декомунізації в населених пунктах місцевих рад; про реєстрацію в електронній системі публічних закупівель ProZorro.

За матеріалами сайту Перемишлянської РДА