УКРАЇНА ПЕРЕМОГЛА У ПІСЕННОМУ КОНКУРСІ ЄВРОБАЧЕННЯ

Україна стала переможцем пісенного конкурсу Євробачення-2016. Виконавиця Джамала із піснею "1944" отримала 534 бали. На друге місце вийшла Австралія із результатом 511 балів, третю сходинку посіла Росія із результатом - 491 бал.

Зазначимо, що у цьому році переможця "Євробачення" визначали за новою, змішаною системою - голосуванням глядачів і за результатами оцінки журі.

Професійне журі перше місце присудило Австралії, вона отримала - 320 балів. Із результатом 211 балів на друге місце вийшла Україна. Трійку призерів за версією журі замкнула Франція із результатом 148 балів.

Утім, підсумки глядацького голосування змінили трійку призерів. За сумою обох голосувань, переможцем конкурсу "Євробачення-2016" визнали Україну.

Зазначимо також, що у фіналі конкурсу основна інтрига щодо цьогорічних переможців точилася навколо двох країн - України і Росії. Зокрема, до останнього моменту було не відомо, хто посяде перше місце, оскільки результати глядацького голосування щодо цих країн оголошували останніми.

Нагадаємо, конкурс проводився в ніч з 14 на 15 травня. Він відбувся у столиці Швеції - Стокгольмі. Представниця України Джамала зі своєю піснею "1944" виступала під номером 21.

Зауважимо, що пісня "1944", з якою Джамала представляла Україну на конкурсі, - присвячена пам'яті жертв депортації кримських татар.

За матеріалами сайту http://www.5.ua/kultura/ukraina-posila-114118.html