Відновлюємо традиції - свято Івана Купала

У переддень свята Івана Купала серед пахощів лісових та польових квітів  дівчата та хлопці поринули в таємничу атмосферу купальської ночі. Ця ніч і донині є однією з найбільш таємничих ночей, яка наповнена цілющими і магічними властивостями, небаченим і звабливим цвітінням папороті… За переказами, саме з нею були пов’язані скарби, які можна було здобути, якщо знайти квітку папороті.

У давнину, ще до приходу християнства, люди пов’язували свято Івана Купала з літнім сонцестоянням, яке за старим стилем  припадало на 20-21 червня. З прийняттям християнства люди не відкинули свята Івана Купала, а навпаки, приурочили цей день до дня Івана Хрестителя, який   припадає на 7 липня. Наша молодь із великим задоволенням спробувала відтворити призабуті традиції і в нас, на місцевому басейні. Дівчата плели віночки, усі разом співали, танцювали.

Звичайно,найулюбленішим заняттям молодих хлопців і дівчат у Купальську ніч було перестрибування через вогнище. Вважалося, хто перестрибне вище і не зачепить полум’я, буде щасливим. Багаття, розведене в ніч на Івана Купала, має очищувальну дію, і саме вогонь володіє цими магічними силами.  Одним із найпоширеніших ворожінь у купальську ніч було  ворожіння за допомогою вінків, які плели з різних квітів і трав. У сплетені  вінки вставляли запалені свічки, після чого вінки спускали на воду :

• якщо вінок  швидко відпливе від берега, то це означало щасливе й довге життя, або хороше заміжжя;
  • - якщо вінок запливав далі, ніж інші, то це означало, що та людина буде більш щасливою;
  • - якщо свічка  прогорить довше, ніж інші, то це означає, що людина проживе дуже довге життя;
  • - якщо вінок тонув, то це означало, що заміж цього року дівчина не піде або суджений розлюбить її.

Свято Купала і в умовах  міста може стати яскравою і непересічною подією.  Сьогодні потрібно  відновлювати призабуті традиції і на їх основі закладати нові. Тож Молодь Бібрки закликає всіх охочих і небайдужих людей долучатися до відновлення українських традицій та запровадження цікавих форм проведення дозвілля для жителів нашого міста. Дякуємо всім, хто вже є з нами!

Оксана Зінчук