ЮВІЛЕЙ ЦЕРКВИ СВЯТИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА У ШПИЛЬЧИНІ  (ч.2)

(продовження)

14 червня 2000 року майстри із Серник розпочали кладку стін. Було використано приблизно 220 тисяч штук цегли, привезеної з Ходорівського цегельного заводу  та з с. Мостище. На завершення купола  5 тисяч цегли (вага однієї цеглини 2,2 кг) було привезено з с . Солонсько Дрогобицького району. Змурували стіни з вікнами, залили перше бетонне перекриття. Церква  набула обрисів, а люди – впевненості, що незабаром храм буде зведений.

У 2001 р. продовжили «мулярку». 8 липня була готовою основа для складних конструкцій арок і куполів. Роботи тривали до жовтня. В окремі дні на будові працювали понад 20 місцевих жителів.

На спорудження даху й куполів будівельний ліс (приблизно 70 м3) брали в основному  в Бібрському лісгоспі (директори В.Кунда та В.Козак). Порізка проводилась на пилорамах с.Гончарів (В.Грицай) та Бібрки (В.Цуприк). За сприяння Ганни Федорій  Львівська пивоварня виділила понад 12 м3 пиломатеріалів.

2 червня 2004 р. розпочались роботи з дахом церкви. Найскладніше було з куполами. Покриття куполів здійснювали майстри з Глинян. Великий об’єм теслярських робіт виконали мешканці Шпильчини О. Стадник та П. Гладун.  Установку центрального купола, вага якого становить приблизно 7 тонн, висота посадки 22 метри, на місце монтажу виконав потужний кран Бібрського ЛВУМГ (начальник В.Чемеринський). Два менших куполи встановлював мешканець села Степан Серкез (кран фірми НТОН). На куполах встановлено хрести, висота хреста на центральному куполі 4 метри. З 23 серпня до 24 жовтня І.Чура із Шпильчини та Т. Ткач з Бібрки накривали дах. Наступного року тривали штукатурні роботи, встановлено вікна. Вхідні дубові двері офірував мешканець села М. Заремба. 

22 червня 2006 р. почали виправляти стіни всередині. У 2007 р. Володимир Пекар і Роман Мурський шпаклювали стіни. Багато інших робіт виконали  Володимир Кохалик та  Ігор Хім’як. 9 жовтня майстри зі Львова змонтували великі підвісні світильники. Мешканці села прибрали долівку, вирівняли і замонолітили підлогу за майбутнім іконостасом і захристіях. 5-6 грудня 37 мешканців Шпильчини і Бібрки заносили бетонний відвал під майбутню підлогу.

2008 рік. Шпильчинські молоді майстри Богдан Бобечко, Богдан Витязь, Роман Кошла, Дмитро Янік виклали підлогу плиткою за іконостасом. Впродовж червня основні будівельні роботи були завершені, за декілька толок вирівняно і впорядковано територію, посаджено квітники. Встановлено престіл, офірою родини Богдана Саловського придбано і встановлено величний запрестольний образ святих апостолів Петра і Павла. Марія і Ярослав Конопади передали церкві святе Євангеліє, Орися Жук та Ольга Головчук офірували хрест і світла на тетраподі. Зоя Яворська, Ганна Яцишин, Гелена Прокопів, Ірина Бордюк, Марія Задерецька, Катерина Стадник, Ганна Бобечко, Ірина Дмитрук вишили обруси на престіл, тетрапод, під Євангеліє, фани, рушники.  Родина Пекарів придбала килими та доріжки.

12 липня 2008 року Церква святих апостолів Петра і Павла була освячена, відправлено першу величну літургію за участю єпископа Юліана Гбура, священиків навколишніх парафій. На освячення церкви в день храмового празника села Шпильчина зійшлося все село, гості з Бібрки, навколишніх сіл, Львова.

Люба Думанська, Надія Саловська