ЗНАЙДІМ ДЛЯ ГОСПОДА ХВИЛИНКУ…

Сьогодні дуже важливо серед гамору світу, де скрізь обман і суєта, хоч на день чи два зупинитися, щоб продовжити свій життєвий шлях. І ось таку духовну зупинку чи, може, можливість побачити себе збоку через призму морально-доброї християнської практики отець декан Микола Коваль запропонував мені (як керівнику дитячого хору) і Л.М.Хомутник (керівнику народного жіночого хору «Горлиця»), а саме взяти участь у літній школі літургійного життя і церковного співу «Літургійна традиція Церкви: скарб минулого і виклики сучасності» для реґентів та співців Стрийської єпархії. Реколекції проводив літургійний центр «Передання» у співпраці з о.Зиновієм Микласевичем, керівником відділу архітектури Стрийської єпархії, 22 – 24 липня 2018 року, під покровом ікони Кохавинської Божої Матері в монастирі сестер згромадження Пресвятої Богородиці Фатімської та у чоловічому монастирі святого Герарда. Спільну Ісусову Молитву проводили у церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Духовним провідником був єрм. Лука Михайлович. Надзвичайно цікаві і повчальні лекції читав о.Лука: «Літургійно-музична традиція Церкви: її природа, витоки і духовно-естетична канва», «Буття сучасної парафії: моделі оживлення літургійного життя». А як влучно з коментарями проводилися Утрені, Літургійні праксиси, Вечірні з литією, Молебні. Одним із основних завдань реколекцій було практичне заняття церковного співу, праця над літургійно-музичними творами. Кожного дня проводили вечірній дискусійний майданчик.

Хочу відзначити і цікаві лекції Соломії Тимо (мистецтвознавець, керівник іконописної школи «Радруж» м.Львів) «Церковна іконографія як особливий вираз Традиції», Максима Тимо (викладач літургійного співу, літурист УКУ м.Львів) «Традиційний церковний спів на сучасній парафії. Літургійно-музичний репертуар церковного співця»,  Нелі Ільченко (керівник Літургійного центру «Передання» м.Львів) «Возлюбим один одного, щоб однодумно визнавати». 

     Іноді такі прості слова, відомі тобі з давніх-давен, сприймаються зовсім по-іншому, відкривається їх глибина— і дивуєшся, як можна було слухати їх стільки разів і не розуміти значення. Тому так важливо не втратити  нагоди спробувати щось нове, зазирнувши в тиші у своє серце. І на завершення так і хочеться процитувати слова святого Ігнатія Лойола: «Віруй у Бога так, ніби успіх будь-якої справи залежить повністю від Нього, але працюй так, ніби все залежить від тебе самого».

Директор НД м.Бібрка Люся Сурмач