Зустріч представників громад Бібреччини з депутатами щодо адміністративно-територіальної реформи

У середу, 8 червня відбулась зустріч представників місцевого самоврядування Бібреччини з Народним депутатом України Любомиром Зубачем та депутатом обласної ради Тетяною Письменною. Основною темою зустріч була майбутня адміністративно-територіальна реформа, створення Об'єднаної громади з центром у місті Бібрка та її особливості на наших теренах. Пан Любомир, як член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, а також співавтор багатьох законові щодо децентралізації вичерпно відповів на усі питання присутніх та пояснив про основні переваги, що отримають громади від об’єднання. Зокрема він навів приклад громад що вже об’єднались – їх бюджети зросли у кілька разів за рахунок нової податкової політики держави щодо об’єднаних громад (більшість податків залишається на місці), також перші 5-7 років реформи держава додатково даватиме кошти на розвиток інфраструктури (тож виграють ті, що об’єднались швидше) та залучатиме міжнародні гранти для їх підтримки. Також пані Тетяна, як заступник голови комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури та фахівець у галузі управління багатоквартирними будинками (ОСББ та управляючі компанії) роз’яснила багато питань щодо ремонту доріг та вирішення проблем комунального господарства. Організатори планують й надалі проводити такі зустрічі з питань, що найбільше хвилюють громади. На зустрічі були присутні представники громад Бібрки, Великоглібовецької, Ланівської, Свірзької та Романівської сільських рад.

Захід ініційовано керівником фракції «Самопоміч» у Бібрській міській раді Іваном Патецьким за сприяння обласного осередку політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».