Звіт про громадське обговорення питання оптимальної мережі закладів освіти

Звіт

про результати проведення публічного громадського обговорення питання щодо формування ефективної та оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти Бібрської міської ради

          Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996, 23 червня 2021 року Бібрською міською радою було розміщено на офіційному сайті Бібрської міської  ради повідомлення про проведення публічного громадського обговорення у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді)   питання  оптимізації мережі,  а  саме:

  1. ліквідація філії Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко с. Підгородище І ст. Бібрської міської ради;
  2. ліквідація філії І ст. с.Вільховець ЗЗСО І-ІІ ст. с. Суходіл Бібрської міської ради;
  3. ліквідація філії Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського с. Великі Глібовичі І ст. Бібрської міської ради;
  4. ліквідація філії Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського с. Підмонастир І ст. Бібрської міської ради;
  5. реорганізації ЗЗСО І-ІІ ст. с. Стоки  шляхом приєднання до ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Свірж наданням статусу філії І-ІІ ст. с.Стоки ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Свірж Бібрської міської ради;
  6. реорганізація ЗЗСО І-ІІ ст. с. Соколівка  шляхом приєднання до Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко з наданням статусу філії І-ІІ ст. с. Соколівка  Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко Бібрської міської ради; 
  7. реорганізація ЗЗСО І-ІІ ст. с. Суходіл  шляхом приєднання до Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського  з наданням статусу філії І-ІІ ст. с. Суходіл Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського Бібрської міської ради.

   З метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності Бібрської міської ради, врахування громадської думки під час ухвалення важливих рішень для територіальної громади, у період з 23.06.2021 до 19.07.2021 були проведені публічні громадські обговорення проєктів рішень  Бібрської міської ради  щодо оптимізації мережі закладів освіти Бібрської міської ради.

   В обговореннях взяли участь Бібрський міський голова Роман Гринус, заступники міського голови Оксана Довгаль та Максим Заблоцький, начальниця відділу освіти  Зоряна Влах, начальниця відділу фінансів Орислава Сенишин, спеціаліст І категорії відділу освіти Катерина Микитів, педагоги та працівники закладів освіти, представники батьківської громадськості, інші зацікавлені особи.

   Відповідальна за проведення громадського обговорення – Микитів Катерина Степанівна – спеціаліст І категорії відділу освіти виконавчого комітету Бібрської міської ради.

   Учасникам обговорень надано економічне обґрунтування та роз'яснено положення Бюджетного кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», на підставі яких мають ухвалюватися відповідні рішення.

          На електронну пошту відділу освіти надійшло 1 колективне звернення працівників ЗЗСО І-ІІ ст. с. Суходіл та батьківської громадськості сіл Суходіл, Вільховець, Лопушна щодо відтермінування реорганізації ЗЗСО І-ІІ ст. с.Суходіл у філію -  шляхом приєднання до Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського  з наданням статусу філії І-ІІ ст. с. Суходіл Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського Бібрської міської ради.

   У ході зустрічі всі опитувані висловились за ліквідацію філії І ст. с. Вільховець ЗЗСО І-ІІ ст. с. Суходіл, оскільки у 2021-2022 н.р. у цьому закладі мало б навчатися лише 8 здобувачів освіти, а ціна учня надто висока. Батьки написали заяви на зарахування дітей учнями ЗЗСО І-ІІ ст. с. Суходіл,  а вчителі будуть працевлаштовані у вищезазначений заклад.

     З необхідності забезпечення раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів громади 12 липня 2021 року відбулося громадське обговорення оптимізації освітньої мережі Великоглібовицького старостинського округу. У с. Великі Глібовичі функціонують 2 заклади освіти. У філії Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського с. Великі Глібовичі І ст. навчається 34 здобувачі освіти у двох класах-комплектах. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» гранична наповнюваність таких класів-комплектів становить не менше п’яти та не більше дванадцяти осіб (ст.12). У філії у класі-комплекті нараховується 20 учнів, що суперечить чинному законодавству. У приміщенні закладу освіти немає класних приміщень, де б могло бути створене нове освітнє середовище згідно з вимогами до НУШ. У філії Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського с. Підмонастир І ст. у 2021 р.-2022 н.р. навчатиметься лише 10 учнів  у 2 класах-комплектах. У таких класах учителям буде набагато складніше забезпечити на належному рівні організацію навчання, що негативно впливатиме на якість знань здобувачів освіти. 

        З метою  впорядкування освітньої мережі 12 липня 2021 року у с. Стоки  і с.Соколівка відбулося публічне громадське обговорення проєктів рішень Бібрської міської ради щодо реорганізації ЗЗСО І-ІІ ст. с. Стоки  шляхом приєднання до ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Свірж з наданням статусу філії І-ІІ ст. с. Стоки ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Свірж Бібрської міської ради (або шляхом приєднання до Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко з наданням статусу філії І-ІІ ст. с. Стоки ЗЗСО І-ІІІ ст. Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Бібрської міської) та реорганізації ЗЗСО І-ІІ ст. с. Соколівка  шляхом приєднання до Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко з наданням статусу філії І-ІІ ст. с. Соколівка  Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко Бібрської міської ради.  

    16 липня відбулася зустріч із педагогічними працівниками та батьківською громадськістю с. Підгородище. Учасники заходу констатували, що при організації освітнього процесу перш за все ми маємо врахувати інтереси дитини та забезпечення надання якісних освітніх послуг. Станом на нині у філії Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко с. Підгородище І ст. відсутнє належне освітнє середовище, яке  мало б забезпечити комфортні умови для здобуття освіти (пічне опалення, відсутні спортивна, актова зали, їдальня та ін). Батьки запропонували відтермінувати ліквідацію закладу освіти, враховуючи демографічну ситуацію у селі, а також погодилися створити для учнів безпечні умови для навчання.

           Пропозиції і звернення, що були висловлені під час публічних громадських обговорень, будуть доведені до відома депутатів Бібрської міської ради для врахування при ухваленні рішень щодо оптимізації мережі закладів освіти.